Bannery

Anketa

Ako sa Vám páči v našej obci?

Celkom hlasov:
5476
Hlasovanie začalo:
31. 8. 2015
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

ZMO

Logo ZMO

Online cestovné poriadky

Banner

 

Navigácia

Obsah

PIETNA SPOMIENKA NA PETRA KOSMÁLA, ZAKLADATEĽA HASIČSKÉHO ZBORU V MORAVANOCH NAD VÁHOM

Typ: ostatné
Dnes mali naši hasiči možnosť sa dotknúť histórie ... Po dlhom pátraní sa podarilo trochu poodhaliť osudy zakladateľa nášho hasičského zboru, vtedy učiteľa miestnej školy Petra Kosmála. Svoje profesionálne pôsobenie ukončil ako riaditeľ školy v obci Jarok, kde je aj pochovaný. Pri príležitosti sviatku všetkých Svätých naši po prvý krát navštívili jeho hrob, položili k nemu veniec s nápisom "S VĎAKOU KRÁČAME PO TVOJICH STOPÁCH TAK, ABY PO NICH KRÁČALI AJ ĎALŠÍ". Obci Jarok patrí vďaka za pomoc pri pátraní po osudoch Petra Kosmála a starostovi tejto obce Stanislavovi Sťahelovi za skvelé prijatie, ktoré sa našim hasičom dostalo. Bol to pre nich krásny dar k 90 výročiu založenia nášho zboru, ktoré si v tomto roku pripomíname.

Peter Kosmál (19.X.1900 Kátlovce - 1.V.1963 Jarok)


Vytvorené: 30. 10. 2015
Posledná aktualizácia: 12. 10. 2017 23:11
Autor: Tomáš Wagner